Sarfmarketim Garanti - Teslimat - İade Koşulları

 

GARANTİ ŞARTLARISatın alındığı an'da arızalı çıkan ürünler teslimat tarihini takiben 7 gün içerisinde firmamıza ulaştırılırsa yenisi ile değişim yapılmaktadır. (Yanlış kullanım, yanlış kurulum, yazılım veya ek birim eksikliği ya da ambalaj veya ürün kutusunun yırtıldığı, yıprandığı, kaybolduğu gibi durumlar hariç)

 

İthalatçı firmaların ürün değiştirme politikaları farklılık gösterebilmektedir. Genellikle 30 günlük süre içerisinde arızası sebebi ile iade edilen ürünler değiştirilmektedir. Fakat kullanımdan kaynaklanan hatalarda ürün değişimi değil onarım yapılmaktadır.

 

Birçok parçadan oluşan komplike cihazlarda, ürünün komple değişimi yerine arızalı parçanın değişimine gidilmektedir. (Örneğin fotokopi, faks, yazıcı v.b.gibi cihazlarda)

 

30 günü geçen arızalı ürün iadelerinde ise onarım veya değişim yapma hakkı üretici/ithalatçı firmanın kararına bağlıdır. Eğer ürün takip eden 30 gün içerisinde onarılamaz ise ithalatçı/üretici firma tarafından yasal olarak yenisi ile değiştirilir. 30 günlük yasal süreç, ürün ithalatçının teknik servisine teslim edildiği anda başlar. Yolda veya kargoda geçen süreler, müşteride ya da firmamızda herhangi bir sebeple yapılan beklemeler 30 günlük yasal süreç içerisinde değildir.

Ürünün arızalanması halinde kutu içeriğinin eksiksiz bir şekilde firmamıza gönderilmesi gerekmektedir. Ambalajı yıpranmış ya da kaybedilmiş, ürün aksesuarları eksik veya bozuk olan ürünler kesinlikle arızalı olsalar bile iade alınmamaktadır. Bu sebeple ürününüzün garanti süresi içerisinde mutlaka tüm aksesuarlarını ve ambalajlarını saklayınız.

Garanti süreleri içerisinde ürünü arızalanan müşterilerimiz, ürünü ithalatçı firmaya veya firmamıza gönderebilirler. Firmamıza yapılacak olan tüm gönderimlerde ve geri gönderimlerde kargo, yol, sigorta v.s. gibi tüm masraflar müşteriye aittir.Garanti Kapsamı Dışındaki Durumlar:Belirli durumlarda garanti şartları geçerliliğini yitirir. Böyle durumlarda ithalatçı garanti kapsamını sınırlı olarak veya tamamen iptal edebilir.

 

Ürünün üretici veya ithalatçı firmanın kullanım klavuzlarında belirttiği haller dışında kullanılması, ürünün amaç dışı, yanlış veya ihmal edilerek kullanılması, normal çalışma ortamı, süresi, ısısı v.b gibi kullanımlar, elektrik tesisatı veya şebekesinden kaynaklanan ya da yüksek veya düşük voltajlı ortamlarda kullanılmasından kaynaklanan arızalar, orijinal olmayan aksesuar, sarf malzeme, yedek parça v.b. gibi yan aksamlarla kullanılmasından kaynaklanan arızalar, yetkili servis dışında ürüne yapılan tüm müdahaleler, ürünün herhangi bir aksamı açılarak veya açılmadan yapılan tüm müdahaleler, ürünün iç veya dış yüzeylerinin kırılması, yıpranması, aşınması, yırtılması gibi durumlar, ürüne aşındırıcı malzemelerin temas etmesi gibi durumlar, ürünün yıkanması, temizlenmesi gibi durumlarda meydana gelen arızalar, yangın, deprem, su ve sel baskını gibi olağanüstü durumlardan meydana gelen arızalar, ürünün bir yerden başka bir yere taşınması sırasında meydana gelen düşürme, çarpma, yanlış taşıma, yanlış montaj gibi arızalar, ürün satış faturasının ve garanti belgesinin olmadığı veya tahrif edildi gibi durumlar, yazılım yüklemelerinden kaynaklanan veya virüs benzeri programların bilerek veya bilmeden yüklenmesi gibi durumlar garanti kapsamı dışındadır. Böyle durumlarda ithalatçı firma ürün onarımı için ek bir servis ücreti isteyebilir veya ürünü onarmaktan tamamen vazgeçebilir.İADE PROSEDÜRÜAlıcı, satın aldığı ürünü 7 günlük yasal süresi içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcıya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Sarfmarketim, cayma beyanının ve iade işlemine konu olan ürünün kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal bedelini ve varsa kıymetli evrakı iade eder.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, Alıcı’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen  mallar, Alıcının özel siparişi ile temin edilen ya da ithal edilen mallar için alıcı cayma hakkını kullanamaz.

Cayma hakkı için belirtilen bu kurallar sadece şahıslara yapılan satışlar için geçerli olup, ticari işletme ve kurumlar için cayma hakkı bulunmamaktadır.TESLİMAT PROSEDÜRÜTeslimat Süreci:Sipariş işlemlerini tamamladığınız ürünler tarafınıza UPS Kargo ile gönderilir. Firmamızın stoklarında mevcut olan ürünler hafta içi günlerde saat 15:30’da kargoya teslim edilir. UPS Kargo Cumartesi günleri çalışmadığı için, Cuma günü saat 15:30'dan sonra tüm sevkiyat ve teslimatlar, takip eden Pazartesi günü yapılacaktır.

Firmamız stoklarında mevcut olmayıp, ithalatçı stoklarında mevcut olan ürünler ise siparişinizi takip eden iş günü kargo saatinde kargoya teslim edilir.

Cumartesi ve Pazar günleri sipariş edilen ürünler Pazartesi günü ve resmi tatillerde sipariş edilen ürünler ise tatil sonrası ilk çalışma gününde kargoya verilir.

Ancak firmamız kanuni sürelerdeki teslimat süresi ve ek 10 gün teslimat süresi haklarını saklı tutar. Ürünün kargoya teslimatının 2 iş gününü geçeceği durumlarda Sarfmarketim alıcıyı bu konuda bilgilendireceğini ve onayını alacağını, aksi durumda ya da müşterinin onay vermemesi halinde siparişi iptal edeceğini, ürün için alınmış olan bedeli de kesintisiz bir şekilde müşteriye iade edeceğini temin eder.

Ürün siparişini veren müşterilerimiz, ödeme işlemlerini tamamlamakla yükümlüdürler. Ödemesi yapılmamış olan hiçbir ürün teslim edilmez.Kargo Ücretleri:-Sarfmarketim kargo gönderilerini UPS Kargo firması ile yapmaktadır. Kargo ücreti otomatik olarak sepetinizde hesaplandığı için kargo teslimatı esnasında herhangi bir ücret ödemezsiniz. KDV dahil 885.TL altındaki satın alma işlemlerinizde kademeli azalan kargo katılım bedelleri hesaplanmaktadır. Sepet toplamınıza göre faturanıza ek olarak 10.TL, 8.TL ya da 6.TL kargo bedelleri yansıtılacaktır. Onay vermeniz durumunda siparişiniz alınacak ve ilave hiçbir ek ücret olmaksızın ürünleriniz UPS Kargo tarafından adresinize teslim edilecektir.

-KDV dahil 885.TL’yi aşan tüm alışverişlerinizde UPS Kargo ile gönderilen kargoların ücreti firmamız tarafından ödenmektedir. Kargo firmaları tarafından fazladan ücret talep edilen özel teslimat yerleşim yerleri bu kapsamın dışındadır.
(Ada yerleşimleri ve merkeze uzak noktada olan ilave ücrete tabi yerleşim yerleri) Bu tür durumlarda müşteriye Sarfmarketim tarafından kargo ücretini kabul edip etmediği sorulacak ve müşterinin kabul etmemesi durumunda sipariş iptal edilecektir.

-Müşterinin farklı bir kargo firması ile teslimat istemesi halinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenmek koşulu ile sevkiyat yapılır.

-Diğer kargo firmalarının uygulayacakları kargo ücretleri Sarfmarketim için bağlayıcı değildir.Firmamız Adresinden Yapılacak Olan Alımlar:Ödeme işlemlerini tamamlayan müşterilerimiz firmamızdan ürünlerini teslim alabilirler. Ancak ithalatçı stoklarında mevcut olup, firmamız stoklarında mevcut olmayan bir ürünün sipariş edilmesi halinde, ürün teslimatı hemen yapılamamaktadır. Ürünün ne zaman teslim alınabileceğini lütfen müşteri temsilcisi ile teyit ediniz. Ürünün siparişinin verilip, ödemesinin yapılmadığı durumlarda kesinlikle ürün teslimatı yapılmaz.Kargonuzun Eksik Veya Hasarlı Olması Durumu:Kargonuz size teslim edildiğinde, mutlaka kargo görevlisinin yanında ürünlerinizin kontrolünü yapınız. Kargo firmaları teslimat yapıldıktan sonra bildirilen eksik ya da hasarlı ürünler için sorumluluk kabul etmemektedirler. Tarafınıza teslim edilen ürünlerin hasarlı olması durumunda mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturunuz. Kargo taşıması esnasında hasar gören ürünler için Sarfmarketim'in herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Tarafınıza teslim edilen ürünlerin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle firmamızın faturası ile size gelen ürünleri karşılaştırın. Fatura'da belirtilen ürünlerden herhangi biri veya birkaçının eksik olduğunu tespit ederseniz mutlaka eksik olan ürünler için kargo görevlisine tutanak tutturun. Fatura'da belirtilen ürünler ile size teslim edilen ürünler tutuyor, ancak siz yine de ürünlerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle “Müşteri Hizmetleri” bölümünden “Sipariş Takibi” linkini tıklayın. Bu bölümde “Rapor” linkine tıkladığınızda vermiş olduğunuz tüm siparişlere ulaşabilirsiniz. Sipariş numarasını içeren link'e tıkladığınızda vermiş olduğunuz siparişin içerdiği tüm ürünleri görebilirsiniz. Eğer fatura bilgisi ile uyuşmayan bir bilgi varsa lütfen tarafımıza bilgi veriniz.

Siparişlerini telefon aracılığı ile veren müşterilerimizin satın alma bilgileri "Müşteri Hizmetleri" linkinde görüntülenmemektedir. Bu tür durumlarda lütfen müşteri temsilcilerimize başvurunuz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR