Gentek - Sarfmarketim Hakkında

 

 

Gentek Büro Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. 1991 yılında İstanbul Şişli'de faaliyetine başlamıştır. Hizmet alanı genel olarak büro makinalarının satış ve teknik servis hizmetleridir. Gentek, kurulduğu günden bu yana Kyocera Mita, Gestetner, TA, Olivetti, Infotec, Olympia, Sharp ve Utax fotokopi makinalarının satış ve teknik servis hizmetlerini İstanbul ili genelinde vermiştir. Genel olarak tüm fotokopi makinalarının servis hizmetlerini sürdürmekle birlikte, halen Utax fotokopi makinalarının satışlarına da devam etmektedir.

2000'li yıllarda dökümantasyon cihazlarında yaşanan dönüşüm, yazıcı ve çok fonksiyonlu cihazların yaygınlaşmasına sebebiyet vermiştir. Bunun akabinde tüm ofislerde ve kişisel kullanım amaçlı olarak evlerde de yazıcı ürünleri kullanılmaya başlamıştır. Bu duruma paralel olarak internet kullanımının da yaygınlaşması sonucunda ürünlerin internet üzerinden pazarlanması ve kullanıcıların da pazar araştırmalarını internet kanalı ile yapmaya başlamaları, www.sarfmarketim.com internet sitesinin temellerinin atılmasına sebebiyet vermiştir.

2002 yılının son çeyreğinde Sarfmarketim internet sitemiz hizmetine başlamış ve İstanbul çapında yürütmekte olduğu sarf malzeme satış hizmetini tüm Türkiye'ye ulaştırma imkanına kavuşmuştur. Sarfmarketim, Türkiye'de sarf malzeme üzerine kurulan ilk internet sitelerinde birisi olup, geçen süre içerisinde yurt çapında 10 bin üzerinde müşterisine hizmet vermiş ve vermeye de devam etmektedir.

Sarfmarketim aracılığı ile Gentek, gerek özel sektör, gerekse kamu sektörüne yönelik satış ve hizmetler üretmekle birlikte büro makinaları, bilgisayar ve kırtasiye sektöründe yer alan birçok firma için ara toptancılık görevini de yerine getirmektedir. Özellikle Anadolu'da faaliyet gösteren firmalara ürün tedariği sağlamaktadır.

Satışların çok büyük çoğunluğu kurumlara yönelik olmakla birlikte, son kullanıcıya yönelik satışlar ve ürün tedariği yine verilen hizmetler arasındadır.

Sarfmarketim internet sitesinin içeriği de, müşterisini bilgi sahibi yapmaya ve aydınlatmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Özellikle orijinal ürünlerde standart resimler yerine ürünün kendi resimleri kullanılmıştır. Bu sayede müşterinin kullandığı ürünle sitede gördüğü ürünü kıyaslama imkanı sağlanmıştır. Ürün içeriklerinde de bilgi arşivimizde yer alan tüm detaylara yer verilmiş, bir ürünün hangi modellerde kullanılabileceği ve kullanım ömürlerine mümkün mertebe yer verilmeye çalışılmıştır.

 

Sarfmarketim internet sitesinde gördüğünüz içerik tamamen firmamız tarafından hazırlanmış olan özgün içerik olup, toptancı entegrasyonlarından sağlanan standart içerik ve bilgiler sitemizde kesinlikle kullanılmamaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR