3D Secure Ödeme Güvenlik Sistemi3D Secure Nedir?3D Secure güvenli ödeme sistemi genel olarak internet mağazalarını koruyan bir sistem olarak yansıtılmıştır. Ancak durum aslında tam olarak da böyle değildir.  Bu sistem öncelikle ödeme işleminin gerçekten kart sahibinin rızası ile yapılıp yapılmadığını teyit eder. Bu sistem sayesinde Mağaza-Müşteri-Banka üçgeninde her bir taraf koruma altına alınmış olur.

3D Secure sistemi Visa tarafından geliştirilmiş ve MasterCard tarafından da uygulamaya alınmış uluslararası güvenli ödeme sistemidir. Visa kredi kartları için hazırlanan uygulamaya "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları için kullanılan uygulamaya ise "SecureCode" isimleri verilmiştir.

 
3D Secure Sistemine Kayıt Nasıl Yapılır?Her bankanın sistemine kayıt işlemi kendi internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. 3D Secure kaydınızı daha önceden oluşturmadıysanız, sizden öncelikle internet şubesine girip kayıt işlemlerinizi tamamlamanız istenecektir. Bu, sizin sadece tek bir sefer yapacağınız bir işlemdir. Bu işlemi tamamladıktan sonra bir daha kayıt işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Tüm alışverişlerinizde sistemi güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.3D Secure Yoksa Kart Bilgilerim Çalınır mı?3D Secure sistemi olmayan mağazalarda kredi kartı bilgilerinin çalınabileceği gibi bir yanlış bilgi de mevcuttur. SSL sertifikası olan bir internet mağazasında kart bilgilerinizin çalınması mümkün değildir. Kart bilgilerinizin çalınmasını önleyen SSL sertifikasıdır.

3D Secure güvenli ödeme sistemi, sizin kart bilgilerinize sahip olan başka bir kişinin art niyetli olarak alışveriş yapmasını engellemek amacı ile devreye sokulmuştur. Kart bilgilerinizi bir şekilde ele geçirmiş olan kişi, sizin haberiniz olmadan herhangi bir alışveriş yaparsa, sizin bu alışverişe itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bankalar bu konuda istisnasız olarak kart sahiplerini korumaktadır. Ancak geri ödemeleri, her ne kadar suçlu olmasalar da alışverişin yapıldığı mağazadan talep etmektediler. Bu geri ödemenin herhangi bir sebep ile yapılmaması durumunda müşteri mağdur olmaktadır.3D Secure Nasıl Çalışır?Sistem, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde anlık üretilen ve her seferinde değişen bir şifre sistemi ile ödemelerinizi güvence altına almanızı sağlar. Ödeme ekranında bankanızın ödeme sayfası sizi karşılar. Bu sayfada paylaşacağınız bilgiler sadece banka sistemine ulaştırılmak üzere dizayn edilmiştir. Ayrıca sitenin sahip olduğu SSL sertifikası, göndereceğiniz bilgilerin kırılması imkansız bir şifreleme sistemi ile gönderilmesini sağlar. Bankanız tarafından cep telefonunuza 4dk içerisinde geçerliliğini yitirecek olan tek kullanımlık bir şifre gönderilir. Sizin bu şifreyi ilgili alana girmeniz ile ödeme işleminiz tamamlanır.Sarfmarketim'de 3D Secure KullanımıTüm etkenlerden dolayı Sarfmarketim internet sitesinde kredi kartı ödemeleri 3D Secure ödeme sistemi zorunlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Sitemiz üzerinden 3D Secure kullanmadan kredi kartı ile ödeme yapma seçeneğiniz maalesef bulunmamaktadır.

Tüm tarafları güvence altına almak adına almış olduğumuz bu önlemi anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR